Eğitim Faaliyetleri

BURSLAR: Mayıs 1990-Haziran 2010 tarihleri arasında 386 öğrenciye burs verilmiştir. 2010 -2011 öğretim yılında da 26 öğrenciye burs verilmektedir. Burslarımız geri ödemesizdir. Öğrencilerin müracaatlarını değerlendirirken ihtiyaç sahibi, çalışkan, faziletli, ülkesini seven,memleketine hizmet arzusu taşıyan gençler olmasına özen gösterilmiştir. Ayrıca şehit ve gazi çocuklarına öncelik tanınmıştır.

KÜTÜPHANE: Toplumun her kesitinden ve her yaş grubundan insanımıza hitap edecek; kültürümüz, kimliğimiz, toplum ve ülke meselelerimiz, ahlâkî ve millî değerlerimiz ile zenginleştirilmiş kitaplardan seçilmiş kütüphanemiz yıllar içinde titizlikle meydana getirilmiş ve yine özellikle gençlerimizin hizmetine sunulmuştur.

OKUR-YAZAR KURSLARI: Millî Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezleri işbirliği ile yetişkinlere yönelik 8 dönem kurs açılmıştır.

KOMPOZİSYON YARIŞMALARI: Lise ve üniversite gençleri için Çanakkale, aile içi eğitim, Atatürk, İstiklâl Marşı gibi konularda kompozisyon yarışmaları düzenlenmiştir.